“Beglobio” naujienos

2017-01-23

Buvusią Beglobio globotinę katytę Grėją jos šeimininkė numarino!

Susidūrėme su ypatingu nebendravimo ir atjautos nebuvimo atveju. Kaip pasitikėti norinčiais gyvūnų?
Prieš du metus 2015 m. sausio 25 d. šeimininkei V.T.K. su dovanojimo sutartimi, kurios sąlygas V.T.K. sutiko vykdyti ir pasirašė, padovanojome sidabrinę katytę Grėją. Šeštadienį sausio 21 d. V.T.K. paskambino į prieglaudą ir nerišliai paklausė apie skiepus. Bandymas išsiaiškinti kas atsitiko baigėsi pokalbio nutraukimu. Spėjome sužinoti tik tiek, kad katytė atvežta į Jakovo kliniką Vilniuje. Daugiau informacijos iš V.T.K. gauti nepavyko, nors rašėme daugybę žinučių, skambinome. Nujausdami pavojų katytei Grėjai parašėme V.T.K., kad ją mums gražintų, tačiau į šį pasiūlymą atsakyta nebuvo. Sausio 22 d. rytą, kai V.T.K. turėjo atvežti Grėją į Jakovo kliniką atvykome ir mes išsiaiškinti situacijos, tačiau sužinojome kad katytė jau numarinta V.T.K. pageidavimu. Veterinaras eutanaziją įvykdė anksčiau apie 9 val., nes V.T.K. to pareikalavo net nesulaukusi savo vizito laiko 10.45.
Grėja buvo numarinta veterinaro, kuris prieš tai katytės nė karto nebuvo apžiūrėjęs. Pasak Jakovo klinikos veterinaro Mariaus, V.T.K. neinformavo jog Grėja paimta iš prieglaudos, skundėsi, kad nemiegojo visą naktį, todėl atvyko tik atsidarius klinikai ir veterinaras net matydamas kad katytė nėra tokios būsenos, kuomet vykdoma eutanazija kad gyvūnas nesikankintų, įvykdė V.T.K. reikalavimą katytę numarinti. Dėl tokio V.T.K. elgesio kreipsimės į pareigūnus. Turime dovanojimo sutartį, pasižadėjimą pranešti mūsų organizacijai informaciją apie gyvūno būklę. Deja, bet informacija mus pasiekė pavėluotai, o V.T.K. elgesys buvo neadekvatus. Grėjos kūnelis sausio 23 d. nuvežtas į laboratoriją ištirti. Nedemonstruosime vaizdų, tačiau jis aplipęs šiaudais, grūdais ir kitais nešvarumais, plaukučiai susivėlę. Ką ši katytė patyrė ir kaip gyveno nesužinosime.
Mes prašėme gražinti Grėją ir būtumėme ja pasirūpinę, tačiau V.T.K. nesuteikė vargšui gyvūnui tokios galimybės, nebendraudama, neinformuodama ir nepasitikėdama tais, kurie gelbsti ir globoja gyvūnus.

« Atgal